top of page

Rebel

obrázek_loga.png

Poselství k obrazu

REBEL

 

Velký učitel lásky ke zdánlivé „nedokonalosti“. Doslova kartáč, který je připraven seškrábnout všechny vrstvy touhy po dokonalosti. Po vylepšování, po snažení se. Rozpouštěč snahy o to být dobrý.

Celý proces tvoření byl přesně o tomto. První vrstva se snažila být nějaká, symbolizovat něco, chtěla být něčím, nějak vypadat, být srozumitelná a „známá“ - možná normální. Toto vše bylo vědomě pozorováno, přijímáno, viděno. Díky, díky. Obraz jsem s láskou smazala, seškrábala a poděkovala za něj. Moc se nechtěl pustit, vnucoval se a snažil se být stále „normální“.

Nechala jsme ho chvíli být. Další vrstva zkoušela být jemnější, ale stále se držela zajetých kolejí. Opět přijato. Nechávala jsem to probíhat. Poté opět smazáno a s láskou propuštěno. Obraz na chvíli opět odložen.

Poté veliká úleva, zvedla se nádherná živá vlna energie. Probudil se rebel. Chtěl být „nenormální“, „divný“, jedinečný, živý, svobodný, plný barev, bez smyslu a významů. Prostě svůj. Chtěl být vším a ničím. Chtěl tepat mnoha barvami, dělat si co chce. Bylo to překrásné tvoření, živé a tak šťastné, svobodné a bez hranic – plátno bylo skoro malé :-). Neustálá barevná proměnlivost – jednou jsem taková, jednou taková a MILUJI TO.

Štětec lítal po plátně sem a tam, jednou tato barva a pak tato. Pak se začaly spojovat a jedna přijímala druhou, až se ve finální vrstvě všechny propojily v jakousi JEDNU síť , ve které jsou všechny jedním v lásce ke všemu, ke všem odstínům sebe sama. Láska k tomu, co je pod vrchní propojující sítí -VĚDOMÍM. Láska k tomu, co bylo a JE.

Ve finále to ještě starý mechanismus vylepšování zkoušel, ale už mně to nepustilo. Chtěl zůstat takto. Prostě sám sebou.

Nechť je obraz otiskem lásky, jež povede Lásku za láskou.

Nechť svítí na tvou cestu, Bytí, kterým jsi a hýčká každou tvou část.

S hlubokou vděčností a láskou,

Samaya


Obraz je jedinečný originál.

Malováno akrylem na plátně l.p. 2021

bottom of page