top of page

Světlo tmy

obrázek_loga.png

Poselství k obrazu

Před nedávnem jsme se vrátili s přítelem z pobytu ve tmě. Po pár individuálních pobytech, jsme cítili ochutnat tento čas společně v jednom prostoru. Vděčnost nezměrná za to a zejména pak za místo, které nám bylo nabídnuto k tomuto týdennímu zažívání Tmy a sebe v ní. S sebou jsem do tohoto prostoru, které se opětovně rodí pro tyto účely, ale také pro pobyty ve Světle přivezla obraz. Byla jsem majitelkou požádána nechat HO zrodit, aby zde svítil ve tmě na tmu a ráda jej s vámi sdílím. Protože však visí v prostoru, kde je temno 24/7 nedá se tam úplně dobře vyfotit a tak vkládám fotografie z jiných míst i když ani zde není zdaleka zachycena jeho reálná podoba.

Děkuji z celého srdce za vše co JE.

S láskou, Samaya

SVĚTLO TMY

 

Mnohaúrovňový obraz, jasné světlo tmy. Nikdy nekončící světlo (paprsky slunce na obraze), jež září a osvětluje tmu. Tmu, jež je potlačena a odmítnuta někde uvnitř nás. Toto světlo je milující vibrací lásky, která soucitně, jasně a s něhou vynáší na povrch vše iluzorní (hvězda – stříbrná část „slunce“ na obraze) a osvětluje, vyjasňuje, zvědomuje vše, co je připraveno.

Jistý zmatek, nebo chaos, je zaznamenán v základu obrazu. Tento „chaos“ je dokonalostí samotnou, protože bez něj by onen základ (hra), z nějž s rodí světlo, nebo jež je zrozeno ze Světla neexistoval. Ať je jaký je, je životem, základní dokonalou substancí, ze které ona zkušenost vyvěrá.

Zdroj, jež je středem všeho (střed obrazu)-květ) je tady stále. Pevný, v sobě usazený a milující. Zažehajíc život sám. Z tohoto středu vycházejí kameny, které reprezentují Zemitý - projevený aspekt. Krystaly jako citrín, křišťál., karneol a měsíční kámen jsou zde jako zástupci lásky Země k člověku a životu, k tvoření. Tyto krystaly harmonizují, osvobozují a vibrují uvolněním a odevzdáním se. Zesiluji mocně pocit důvěry, výdechu, ponoření se a vzdání se s láskou a důvěrou všemu, co je. Osvobozují od bojů, snahy a obav.

Celý obraz vtahuje s láskou do nitra a učí každého s kým se setká zabydlet se uvnitř sebe sama. Vrátit se do požehnaného prostoru nekonečného domova, jež dlí uvnitř a ozařuje celý tento svět, tvoříc posvátnou hru Lásky v této pozemské realitě.

Je portálem bezpečí, otevřenosti a hlubokých pravd, uvědomění a lásky k životu samotnému.

Pod celou malbou jsou vepsána slova: LÁSKA, SVĚTLO, ČISTOTA. Tyto vibrují skrze obraz do prostoru.

16 cípů slunce symbolizuje tarotovou kartu VĚŽ. Tato je fází hluboké vnitřní transformace, kdy se s láskou staré hroutí a vytváří tak prostor novému. Věž je duchovním obnovením a fází hlubokého sebepoznání.

Do plátna jsou zaneseny esence na 2., 4., a 5. čakru jako benzoin, máta, tymián, palmarosa, šalvěj, cedr, santal, jalovec, levandule, neroli, cypřiš a další.

Obraz tiše a bez ustání šeptá: „UVNITŘ, UVNITŘ, UVNITŘ“

Připomínajíc, že vše co hledáš je právě zde.

S nezměrnou láskou k tvoření, životu a také temnotě, jež sama je světlem,

Samaya

Obraz je jedinečný originál. Malováno akrylem na plátně l.p. 2022.

www.vnitrnilaska.cz

bottom of page