Od nenávisti k lásce


Co je vlastně naší prací? Posláním?

Občas se ptáte, možná si nejste jisti, co očekávat. Dlouho jsme sami nevěděli, jak tuhle naši aktivitu pojmenovat. Dát to do odborných veřejně známých výrazů, se může zdát srozumitelné. Nicméně každý z nás je originál a nikdo to nedělá jako ten druhý.

Píši nyní za sebe, ale jelikož podobné přitahuje podobné, vlastně za nás oba.

Mnoho let jsem se pohybovala na hraně vztahů, prošla velikými proměnami sebe sama. Kdo mne znal dříve, může potvrdit. Byla jsme z těch žen, které bojovaly s muži. Měla jsem z nich strach a odháněla je od sebe. I když další má část po muži samozřejmě toužila. Bylo ve mně veliké ANO a zároveň veliké NE muži a vztahu. Spousta strachů a zranění z minulosti. Zraněná ženskost a také sexuální energie. Uzavřená, schovaná za ochrannými štíty, tak, aby mně nikdo už více neublížil.

A to co nechceme to samozřejmě máme. Ublížení, ponižování, zloba, nenávist, bolest.

Jak známé mnohým z nás.

„Já tohle prostě nechci žít“, zněla má vnitřní věta, kterou jsem určitě mnohokráte vykřičela do větru a ke stromům. Patřila jsem mezi ženy, které si nevážily sebe, byly obětí, ztracené ve vztahu. Ta z žen, která zapomněla sama na sebe, a žila podle svolení nebo zákazů partnerů, či rodičů. A i když se to zdá být nemožné také podle reakcí dětí. Zmítána ode zdi ke zdi, bez vlastní vůle, rádoby poslušná, ochotna vyhovět všem….Aby byl klid.

Znáte? No jasně. Raději potlačím sebe sama, než abych ublížila, nebo mi bylo ublíženo. Strach a iluzorní představa, že když se budu hodně snažit, že mně budou milovat. Oh, Jak by mohli. Copak lze milovat a mít úctu k někomu, kdo nemiluje a nemá úctu sám k sobě? Tohle prostě nefunguje.

A tak jsem začala hledat cestu z této motanice podivného života. Z nelásky, bolesti, z života ve kterém nic nefunguje, žádný vztah a kde tělo bolaví a chřadne. Slzy, únava, vyčerpání. Chuť nejlépe z těla utéct.

Nevím přesně jak se vše odvíjelo, ale nejspíše armáda Světla začala ukazovat cestu. Vědomí toho, že vnější svět odráží vnitřní bylo pro mě klíčové. Inu krásná informace, ale jak s tím naložit. Jak změnit svět vnitřní?

Jak ho přetvořit, aby odrazy vnější byly tak jako z mých snů?

Naučit se pracovat s emocemi.

Jelikož právě ony jsou tím, co stvořilo tento svět. Můj svět. Svět, který jsme si stvořila úplně sama a to do posledního puntíku. Jsem to ale šikulka, docela mi to šlo, ale zdá se, že se někde něco pořádně porouchalo.

Tak jo, emoce. Najít cestu k jejich změně. Jak vlastně fungují? Proč tady jsou a jak na ně? Naučit se je milovat. Hm, teoreticky jasná věc. To víme a pořád to všude píšou. Žádná novinka. Ale vědět nestačí. Je třeba konat. Je třeba je začít vědomě přetvářet. Opravdově je uchopit a uplácat z mínusu plus. A světe div se. Woooow. Ono to skutečně funguje, jde to. A není vůbec tak těžké. Jen je třeba věřit, mít trpělivost a tvořit.

Postačí pochopit principy energií a tvoření. Principy zákona odrazu a zrcadlení a změna přichází jedna po druhé. Začínám se měnit a vnější svět se mnou. Stačí se naučit ve vnějším světě číst a hlavně být ochoten přijmout změnu.

Nemohu se změnit, pokud změnu opravdově nechci. Chtít ji znamená riskovat a vykročit do neznáma. Chtít ji znamená pustit staré a otevřít dveře novému. Je to od odvaze žít tak trochu nebezpečně. Ale víte co? Vyplatí se to. Tak jako nic jiného zde. Tohle se skutečně vyplatí a každý odvážný čin je po zásluze odměněn.

A tak se začaly měnit mé(naše) vztahy. S partnery, rodiči, dětmi. Bylo nádherné a stále je vzrušující sledovat, co jedna změna vytvoří tam venku. Povětšinou je to něco, co by vás nikdy nenapadlo. Ale je to mnohonásobně krásnější, než vaše původní sny.

Vaše energie stoupá, klid narůstá, harmonie hraje z mnoha stran a srdce se otevírají. Fyzické tělo sílí, práce se mění v mnohem lepší. Bydliště je přesunuto do krásnějšího místa a vy rostete. Vnímáte více a více radosti, štěstí dětí a již tolik nebojujete se sebou ani s druhými. Roste energie a schopnost přijímat bez souzení. Proč taky, když vše je vždy dokonalé. Stále však zažíváte zkušenosti sebeposílení, ale propadů do temných hloubek už není potřeba.

Copak to za to nestojí? Ano stojí, protože za to stojíte.

Jde to změnit. Celý váš život jde nasměrovat do lásky, radosti a štěstí a jde tam dojít. Ať už sami, nebo s někým. Stačí říci ANO sobě.

A proč tohle píši, protože jediné co můžeme předat je naše vlastní zkušenost. To, že vztahy lze proměnit a to doslova z nenávisti do lásky. Z útěků ke stabilitě. Z absolutního sebeztracení k sebenalezení, jež je jasnější a jasnější. Z nenávisti k životu, ke schopnosti milovat ho.

A tak nabízíme pomocnou ruku na cestě k lásce, na cestě k novým vztahům a k uzdravení emocí. K jejich proměně ze strachu a odmítání, k lásce a přijetí. Pomocí mnoha způsobů, cest a s mnoha nástroji. Stačí se rozhodnout a vykročit. S důvěrou, že naplněný život je pro vás připravený a čeká, trpělivě vyčkává, dokud mu nevyjdete vstříc.

Samaya - žena, tedy ta, která pracuje a vnáší Světlo do emocí a pozvedá je do Lásky (aniž bych to kdy věděla, vždy jsem to dělala). Pole emocí a mentálních rovin (meditace, energetické léčení, pole Světla, přepis limbického otisku, práce s emocemi, jóga smíchu, stvoření nového a vědomý tvůrčí proces k pozvednutí života do lásky).

Yarda – muž těla, pohybu, radosti a tance. Pole hmoty a fyzična (speciální fyzické cvičení k vyladění emočního nastavení, dechová cvičení, spontánní tanec, práce s hmotou a tělem skrze pohyb, meditaci, jógu smíchu a emoce.)

A společně skrze sebe tvoříme jednotu jak v poli jemnohmotném tak fyzickém. Tak, aby bylo pozvednuto a uzdraveno vše bez opomenutí jakékoliv části. Mužský i ženský princip, aktivita i pasivita, světlo i tma.

Díky živote za vše, čím jsi nás obohatil, díky za každé údolí, protože právě ono nás vyhouplo vždy o další kus výše. Díky za tělo, protože bez něj by to nešlo. Díky za vás všechny, kteří jste nám pomohli dojít až zde, protože bez vašich zranění by jsme si neuvědomili ta naše. Bez vašich strachů by jsme nedokázali najít ty své.

Jste úžasní, všichni.

Jsme úžasní, všichni.

Jsme dokonalý team. Sami v sobě, s vámi, s celým Universem.

A tak to je.

Sam-a-Ya

Samaya a Yarda.


Pro Samayu Kefalí vytvořila s hlubokou úctou a láskou Michaela Parida