BLÁZEN NA SVOBODĚ


Pokud jsi již vystřílel všechny šípy, abys dosáhl to, co si zrovna myslíš, že potřebuješ a nemůžeš bez toho žít….a přesto žiješ, pokud jsi vyzkoušel bezpočet technik a metod, jak „ovládat“ svou realitu ……..a stále si ji „nezmákl“ nebo pokud jsi již unavený věčným plánováním cílů a dosahovaní vytyčených met, které ti stejně po jejich splnění štěstí nepřinesou (jak jsi určitě již poznal), zkus to jinak – staň se bláznem, staň se jiným, než je „normální“ většina, která vede „normální“ život s „normálním“ přístupem a pohledem na věc.

Ze začátku se možná budeš skutečně cítit jako blázen, postupně si však na nový stav zvykneš, protože žít v něm a pohybovat se v něm se ti bude velmi zamlouvat. Když si představíš blázna, kterého pustili na svobodu, budeš vědět, o čem mluvím. Mění tragédii v komedii tím, že to neúspěšné, z čeho ostatní se „kácí“, považuje za úplný opak – za úspěšné. Vnímá negativní jako pozitivní. Když je blázen odmítnut, nehroutí se, ale pro sebe si řekne: „Byl jsem úspěšně odmítnut“. Raduje se z toho, co mu nejde a třeba to i zkouší dál…je to blázen, tak nikdo neví, co bude. Občas se zasměje i svým přešlapům a těší se na chvíle, kdy ho vlastní programy zase dostanou a způsobí problémy.

Přijímá svou dokonalou nedokonalost a ještě si ji užívá. Na svět se nemračí, proto se i svět nemračí na něho. Jednoduše řečeno, obrátil přístup ke světu stejně jako si vezmeš tričko obráceně. Změnil vrstvu světa svým odlehčeným přístupem, užívá si to, co je, s odlišnou perspektivou.

Takový člověk, který nic nechce a zlehčuje údajně těžký život, může ostatním lézt na nervy. Ale co na tom sejde, když ti je v novém stavu bláznivě dobře.

Tento stav automaticky snižuje důležitost věcí a vztahů, protože ti je dobře téměř za každé situace.

Blázen je nejpragmatičtější člověk na zemi – pochopil, že se kyvadlo nemůže stále vychylovat na kladnou stanu, proto přijal život v celé jeho rozmanitosti a užívá si i vychýlení do jeho záporného stavu.

Tak žije život na 100%, kdekoliv je a s kýmkoliv je.

Karel Spilko www.matrix-neo.cz


233 zobrazení
Pro Samayu Kefalí vytvořila s hlubokou úctou a láskou Michaela Parida