Nahatý letáček.png

Meditace se Samayou - úterý a pátek

"Tak jako klid a ticho žijí ve své nehybnosti,

pak jedině zde lze nalézt tyto ctnosti.

Hledáte změnu, štěstí a klid bez boje?

Pak zastavte se, a směřujte pozornost zpátky do vnitřního zdroje."

 

Zahájení lekcí od 1.9.2020

Máte-li zájem o on-line připojení, prosím přihlaste se prostřednictvím e-mailu:

Samaya@centrum.cz. Více informací naleznete zde: Meditace se Samayou online

V tématu meditací lze nalézt zřejmé nejasnosti. Mnozí ji vnímají jako činnost, která přísluší jen některým, snad těm duchovním, či bláznivým. Jiní mají pocit, že zastavení se, zklidnění a nicnedělání je mrhání časem a zbytečnost. Tato "aktivita" si však nese ten největší dar, jaký si jen dovedete představit. Po celý život jste vedeni k neustálému usilování, snažení se a boji o lásku, přežití a klid. V podstatě vše, co lidstvo dělá je honění se za klidem. Ale jakmile se zastavíte, nedaří se vám být klidní a mysl těká a stále vás pobízí k další činnosti, i kdyby tou činností bylo jen přemýšlení. Klid a ticho jsou největší drahokamy, které nám byly společností odebírány. Proč? Snad abychom nenašli sami sebe? Abychom se obětovali povinnostem a druhým a nebyli šťastni? A léta utíkají, usilujeme o přízeň druhých a o jejich lásku a ona stále nepřichází. Proč? Protože lásku nelze nalézt vně vás samých. Láska vyvěrá z vašeho srdce, z prvotního vztahu, který máte sami se sebou. A pokud vás svět od sebe odvádí, dáváte se mu a vzdalujete lásce a skutečnému štěstí. Mysl vás může přesvědčit, že to takto není, ale dříve nebo později uvěříte. Zkušenosti vás povedou, dokud to, co nefunguje, nevzdáte :-). Vše má svůj vývoj a vše je vždy správně. Nicméně se však více a více lidí otevírá vyšší moudrosti a hledají odpovědi na otázky, hledají způsob, jak být skutečně šťastni. 

Proč meditace?

Meditace je jednou z krásných a nejpřímějších cest. Dva roky jsem vedla meditace více mluvené a spojené hodně s vizualizací. Čas se však mění a mnohé pokročilo a nyní vám nabízí meditace spojené s hlubokou relaxací, která vás povede ke schopnosti být se sebou, ke schopnosti "vypnout" mysl, zastavit se a nedělat nic - dovolit si to s důvěrou, že mohu. Slovo naučit se to, je zde velmi trefné, protože tělo i mysl zpočátku mají tendenci se bránit a přesvědčit vás o tom, že je to zbytečnost a že to není pro vás. Nenechejte mysl, aby vám lhala, nenaslouchejte jí dejte šanci nové zkušenosti, protože vše co je nové, je vždy vyšší a je cestou k větší spokojenosti, zdraví a radosti v životě. Meditace budou tedy méně vizualizační a slov bude také výrazně méně.

 

Je to nuda.

Z počátku ano. Mysl vás bude přesvědčovat, že to je o ničem, že tu není žádná akce, není to zábavné a nic to nepřináší. Je to její snaha vás vrátit zpět do světa usilování a honění se, byla k tomu příliš dlouho trénovaná. Dali jste ji mnoho času a energie a ona se chopila žezla a koruny. Bude vás stále držet ve vzpomínkách minulosti a v očekávání toho, že štěstí přijde v budoucnosti, když udělám to a tamto, budu mít peníze a nebo partnera.  Věřte, že nic vás neudělá trvale šťastným, pokud se nenaučíte být šťastní se svou vlastní přítomností, bez závislosti na druhých a vnějším světě.

 

Neumím meditovat

A z tohoto důvodu jsem zde pro vás, abych vás provedla cestou počátečního neklidu ke skutečnému ztišení se, zklidnění a míru. Do místa svého srdce, které vás osvobodí od strachu, napětí, zlosti, nespokojenosti, nespavosti a nemocí. Do místa, ve kterém sídlí láska a kterému tímto předáte zpět žezlo a korunu, jež mu právem náleží. Vaše vztahy se začnou měnit, do života vám vstoupí noví lidé, lepší práce, větší hojnost a lehkost života bude jasnější a jasnější. 

 

Co je k tomu potřeba?

Nemusíte znát vůbec nic, postačí vaše ochota ke změně a rozhodnutí pro štěstí a radost. To úplně stačí. nepotřebujete mít schopnost vizualizace ani soustředění, není potřeba sedět v lotosovém sedu, nepotřebujete nic než SEBE.

Témata meditací:

Tentokráte se budou meditace více opakovat. Zvolila jsem meditace, které vás zbaví hlučné mysli, neklidu a napětí a přivedou k přirozenosti bytí v klidu, v srdci, což se brzy odrazí velmi pozitivně na všem životě.

V jednom týdnu vždy probíhá tématicky jedna meditace, nicméně jelikož nemám text připraven a slova přicházejí spontánně, mohou se od sebe lišit.

Co s sebou?

Můžete sedět na židli, nebo  na zemi. Vezměte si polštářek, nebo meditační bobek, deku, případně láhev s pitím. Doporučuji při meditaci sedět, vzhledem ke schopnosti zacílit pozornost. Zpočátku je to velmi důležité.

Přihlášení k meditaci

CHI Centrum funguje prostřednictvím internetové aplikace na níže uvedeném odkaze. Je velmi vhodné si zarezervovat místo a to tak, že se zaregistrujete. To vše v Centru před meditací, kde si nabijete kredit ve výši vašeho uvážení. Slečna na recepci vám poradí. Tento kredit bude sloužit k předběžné internetové rezervaci místa a zaplacení jednorázového vstupného 130,- kdykoliv před další návštěvou (částka se z kreditu odečte). Kapacita prostor je omezená na počet cca 15-20 lidí. Vstupné je možné uhradit také před meditací, pak prosím, abyste dorazili ideálně cca 15 minut předem.

Odkaz na aplikaci:

https://chi.reenio.cz/cs/#/terms

Kde centrum najdete?

CHI Centrum, Mostecká 130, Vsetín, 1.patro. Zaparkujete na parkovišti u Městských lázní, v tomto čase je parkování již zdarma. Přejdete přechod směrem k náměstí a před vámi je nová moderní budova, v patře na okně je logo "CHI".

Kdy?

V úterý od 19:45

V pátek od 17:10

Doba trvání setkání 60-90 minut (časové rozmezí je kvůli tomu, abyste po meditaci nemuseli spěchat, ale opouštěli prostor v poklidu a lehkosti). Přicházet můžete již 15 minut předem. 

Cena:

Cena za meditaci v centru 130,-. (zde nám centrum vyšlo vstříc s cenou, která měla být původně 150,-. Za což velmi děkuji) 

Cena za meditaci online 110,- vice ZDE

Možnost online připojení

Jelikož již delší dobu dostávám prosby o možnost připojit s  k meditaci když zrovna nemohu, nebo jsem z daleka, rozhodla jsem se vyhovět širšímu okruhu vás, které láká cesta, jež nabízím. Připojení bude probíhá přes Youtube kanál. Ti z vás, kteří budete přítomni v Chi centru nebudou nijak v záběru, vaše soukromí bude plně zachováno. Kamera bude namířena pouze na mne, tak není čeho se obávat. A pokud přeci jen bude mysl na vás něco zkoušet, tak to prosím vezměte jako osobní překročení limitů :-). Více informací ZDE.

V případně jakéhokoliv dotazu mně kontaktujte na tel: 737177770 a nebo e-mailem na vnitrnilaska@seznam.cz.

 

Těším se na setkání s vámi.

S láskou,

 

Samaya Kefalí

Kontaktní formulář

Pro Samayu Kefalí vytvořila s hlubokou úctou a láskou Michaela Parida