Nahatý letáček.png

Meditace se Samayou on-line

"Tak jako klid a ticho žijí ve své nehybnosti,

pak jedině zde lze nalézt tyto ctnosti.

Hledáte změnu, štěstí a klid bez boje?

Pak zastavte se, a směřujte pozornost zpátky do vnitřního zdroje."

 

Zahájení meditací od 8.9.2020

Máte-li zájem o více informací ohledně on-line připojení, prosím přihlaste se prostřednictvím e-mailu:

Samaya@centrum.cz

V tématu meditací lze nalézt zřejmé nejasnosti. Mnozí ji vnímají jako činnost, která přísluší jen některým, snad těm duchovním, či bláznivým. Jiní mají pocit, že zastavení se, zklidnění a nicnedělání je mrhání časem a zbytečnost. Tato "aktivita" si však nese ten největší dar, jaký si jen dovedete představit. Po celý život jste vedeni k neustálému usilování, snažení se a boji o lásku, přežití a klid. V podstatě vše, co lidstvo dělá je honění se za klidem. Ale jakmile se zastavíte, nedaří se vám být klidní a mysl těká a stále vás pobízí k další činnosti, i kdyby tou činností bylo jen přemýšlení. Klid a ticho jsou největší drahokamy, které nám byly společností odebírány. Proč? Snad abychom nenašli sami sebe? Abychom se obětovali povinnostem a druhým a nebyli šťastni? A léta utíkají, usilujeme o přízeň druhých a o jejich lásku a ona stále nepřichází. Proč? Protože lásku nelze nalézt vně vás samých. Láska vyvěrá z vašeho srdce, z prvotního vztahu, který máte sami se sebou. A pokud vás svět od sebe odvádí, dáváte se mu a vzdalujete lásce a skutečnému štěstí. Mysl vás může přesvědčit, že to takto není, ale dříve nebo později uvěříte. Zkušenosti vás povedou, dokud to, co nefunguje, nevzdáte :-). Vše má svůj vývoj a vše je vždy správně. Nicméně se však více a více lidí otevírá vyšší moudrosti a hledají odpovědi na otázky, hledají způsob, jak být skutečně šťastni. 

Proč meditace?

Meditace je jednou z krásných a nejpřímějších cest. Dva roky jsem vedla meditace více mluvené a spojené hodně s vizualizací. Čas se však mění a mnohé pokročilo a nyní vám nabízí meditace spojené s hlubokou relaxací, která vás povede ke schopnosti být se sebou, ke schopnosti "vypnout" mysl, zastavit se a nedělat nic - dovolit si to s důvěrou, že mohu. Slovo naučit se to, je zde velmi trefné, protože tělo i mysl zpočátku mají tendenci se bránit a přesvědčit vás o tom, že je to zbytečnost a že to není pro vás. Nenechejte mysl, aby vám lhala, nenaslouchejte jí dejte šanci nové zkušenosti, protože vše co je nové, je vždy vyšší a je cestou k větší spokojenosti, zdraví a radosti v životě. Meditace budou tedy méně vizualizační a slov bude také výrazně méně.

 

Je to nuda.

Z počátku ano. Mysl vás bude přesvědčovat, že to je o ničem, že tu není žádná akce, není to zábavné a nic to nepřináší. Je to její snaha vás vrátit zpět do světa usilování a honění se, byla k tomu příliš dlouho trénovaná. Dali jste ji mnoho času a energie a ona se chopila žezla a koruny. Bude vás stále držet ve vzpomínkách minulosti a v očekávání toho, že štěstí přijde v budoucnosti, když udělám to a tamto, budu mít peníze a nebo partnera.  Věřte, že nic vás neudělá trvale šťastným, pokud se nenaučíte být šťastní se svou vlastní přítomností, bez závislosti na druhých a vnějším světě.

 

Neumím meditovat

A z tohoto důvodu jsem zde pro vás, abych vás provedla cestou počátečního neklidu ke skutečnému ztišení se, zklidnění a míru. Do místa svého srdce, které vás osvobodí od strachu, napětí, zlosti, nespokojenosti, nespavosti a nemocí. Do místa, ve kterém sídlí láska a kterému tímto předáte zpět žezlo a korunu, jež mu právem náleží. Vaše vztahy se začnou měnit, do života vám vstoupí noví lidé, lepší práce, větší hojnost a lehkost života bude jasnější a jasnější. 

 

Co je k tomu potřeba?

Nemusíte znát vůbec nic, postačí vaše ochota ke změně a rozhodnutí pro štěstí a radost. To úplně stačí. nepotřebujete mít schopnost vizualizace ani soustředění, není potřeba sedět v lotosovém sedu, nepotřebujete nic než SEBE.

Témata meditací:

Tentokráte se budou meditace více opakovat. Zvolila jsem meditace, které vás zbaví hlučné mysli, neklidu a napětí a přivedou k přirozenosti bytí v klidu, v srdci, což se brzy odrazí velmi pozitivně na všem životě.

V jednom týdnu vždy probíhá tématicky jedna meditace, nicméně jelikož nemám text připraven a slova přicházejí spontánně, mohou se od sebe lišit.

Jak?

Můžete sedět na židli, nebo  na zemi. Použijte si polštářek, nebo meditační bobek nebo deku. Doporučuji při meditaci sedět, vzhledem ke schopnosti zacílit pozornost. Zpočátku je to velmi důležité.

Termín zahájení

Vzhledem k tomu, že ještě chceme chvíli testovat, vysílání s možností připojit se online bude zahájeno v úterý 8.9.2020

Způsob vysílání:

Vysílání bude probíhat přes Youtube kanál.

Každé pondělí obdržíte dva odkazy. Jeden k úternímu přenosu a jeden k pátečnímu.

Postačí si ho pouze otevřít a vyčkat. Vysílání se zahájí samo. Kdyby bylo krátké zdržení, prosím vydržte. Vysíláme z centra, kde se setkáváme ve skupince, tak to může někdy vytvořit prodlevu.

 

Chci se přihlásit:

Pokud jste ještě neobdrželi ode mne e-mail s informacemi, pak se vaše registrace nenahrála u ankety.

Pokud jste anketu nevyplňovali a máte o připojení zájem, prosím přihlaste se přes email: Samaya@centrum.cz

Kdy?

každé úterý od 19:45

každý pátek od 17:10

Doba trvání setkání 60 minut  

Cena:

Cena za meditaci online 110,- č.ú. 1691735050/3030

Pro platby v EUR prosím použijte účet uvedený v záložce KONTAKT

Vzhledem k tomu, že je v pořádku srovnat energie a vše hledá stále harmonii a vyrovnání, aby mohlo být sjednoceno, je cena za připojení k meditaci 110,- . Nicméně vám spolu s tímto vkládám naprostou důvěru a nechci se nořit do pole kontroly, ověřování, hlídání plateb atd.

Odevzdávám to k Vašim srdcím a důvěřuji vám. 

 

Rovněž přenos směrem k vám vytvořil jisté náklady, jak s technikou tak přenosem samotným.

A pokud se vše osvědčí, určitě máme v plánu nabídku rozšířit o další online služby.

 

Prosíme tedy, abyste si platby hlídali sami. Samozřejmě budeme vysílat přes techniku a pokud by se stalo, že přenos selže z mé strany, není potřeba toto setkání hradit. Číslo účtu k převodu je 1691735050/3030. Pochopitelně můžete platit volně, zda za jednu meditaci, nebo jednorázově. Máte v tom plnou svobodu :-)

Reakce:

Budu velmi vděčná, když budete sdílet zpětnou vazbu, obzvláště ze začátku. Učíme se, je to pro nás nové a samozřejmě je mým přáním, aby vše k vám plynulo co nejladněji :-). Tak aby se meditace staly pro vás hladivým, milujícím a osvobozujícím prostorem na cestě do nitra.

Těším se na setkání s vámi.

S láskou,

 

Samaya Kefalí

Kontaktní formulář

Pro Samayu Kefalí vytvořila s hlubokou úctou a láskou Michaela Parida